کاشت ایمپلنت با کلینیک مهرگان

ایمپلنت بهترین روش درمانی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است.
روکش‌های ایمپلنت بسیار طبیعی تر از دندان مصنوعی متحرک هستند

کاشت ایمپلنت

کاشت ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت مجموع قطعاتی است که با جراحی داخل فک ثابت می‌شوند روی آن دندان مصنوعی قرار می‌گیرد و در نهایت ظاهری مشابه با دندان طبیعی پیدا می‌کند. به‌طور کلی برای گذاشتن ایمپلنت دندان چندین مرحله باید انجام شود تا قطعات تشکیل دهنده در کنار یکدیگر قرار گیرند و بیمار بتواند به جای دندان طبیعی از آن استفاده کند.

ایمپلنت بهترین روش درمانی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است

با این روش ها، شما می توانید به یک ظاهر جذاب و جذاب دست یابید که همه را به شگفت زده می کند. منتظر چی هستین؟ به دندان های خود زیبایی ببخشید و لبخندی جذاب و فوق العاده داشته باشین!

نگران نباشید، ما مراقب دندانتان هستیم

مراحل ایمپلنت دندان

  1. مشاوره
  2. کشیدن دندان
  3. پیوند استخوان
  4. جراحی و قرار دادن ایمپلنت
  5. قرار دادن اباتمنت و روکش موقت
  6. قالب گیری ایمپلنت
  7. قرار دادن روکش دائمی روی ایمپلنت

شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت دندان

در ابتدا و قبل از اینکه اقدام به ایمپلنت دندان کنید، باید بدانید که چه شرایطی برای بهره مندی از این روش مؤثر و مفید درمان مشکلات دندان وجود دارد. در واقع باید کاندیدای کاشت ایمپلنت و حائز شرایط آن باشید. در غیر این صورت هنگام کاشت انواع ایمپلنت با یک سری مشکلات مواجه خواهید شد. در این راستا سه شرط اصلی و مهم برای کاشت ایمپلنت های دندان وجود دارد. که این شرایط گذاشتن ایمپلنت به شرح زیر عبارت است از:

۱- سالم بودن وضعیت و ساختار لثه ها
بعد از استخوان فک و رباط های نگهدارنده، لثه مهمترین بخش دندان و حامی آن است. در واقع لثه باعش می شود تا ریشه دندان در معرض دید قرار نگیرد و از همه مهمتر مانع عفونت و باکتریایی شدن آن می گردد. همواره باید به یاد داشته باشید که ورود هرگونه باکتری و عفونت به لثه، موجب آسیب دیدگی استخوان فک و ریشه دندان می شود. از این رو لثه به عنوان یکی از بخش های حساس و حیانی دهان و دندان در زمره شرایط کاشت ایمپلنت دندان قرار می گیرد و قبل از انجام این روش برای زیبایی دندان ها و بازیابی طرح لبخند جراحان و متخصصان دندانپزشکی، لثه بیمار را معاینه می کنند.

۲- مناسب بودن تراکم استخوان فک (کافی و بالا بودن بافت استخوانی)
همان گونه که مستحضر هستید، ایمپلنت ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند. بدین ترتیب سلامت و کیفیت هر کدام از این اجزاء اهمیت فراوانی دارد و موجب افزایش طول عمر و ماندگاری ایمپلنت های کاشته شده، می گردد. در این خصوص مهمترین بخش یک واحد ایمپلنت، فیکسچر آن است. که باید توسط دندانپزشک و متخصص جراحی دهان و دندان درون استخوان فک قرار گرفته و فیکس شود. بر همین اساس برای اینکه پایه ایمپلنت به بهترین نحو داخل فک جوش بخورد، باید بافت استخوانی فک در شرایط مطلوب و ایده آل قرار داشته باشید. در واقع هرچه تراکم استخوان و بافت فک بیشتر باشد، به نسبت کیفیت ایمپلنت های کاشته شده از نظر استحکام و ماندگاری نیز افزایش می یابد. بنابراین اگر قصد کاشت ایمپلنت دارید، به این مورد از شرایط ایمپلنت دندان توجه ویژه داشته باشید و بدانید تحلیل استخوان فک یکی از مواردی است که می تواند در این زمینه مشکل ساز باشد.

۳- مراقبت و نگهداری مستمر از ایمپلنت های دندانی
به طور کلی کیفیت و ماندگاری همه عمل های زیبایی و جراحی دندان و فک به نحوه نگهداری و مراقبت از آن وابسته است. این مورد مهم در رابطه با ایمپلنت دندان نیز صدق می کند و به نوعی یکی از مهمترین شرایط ایمپلنت محسوب می شود. بدین منظور پس از ایمپلنت باید هر طور که می توانید، از دندان های کاشته شده، مراقبت کنید. البته محافظت و مراقبت از ایمپلنت های کاشت شده، کار دشواری نیست و نیازمند دقت، توجه و استمرار در پاکیزه نگه داشتن دندان ها است. برای دستیابی به این مورد از شرایط کاشت ایمپلنت دندان می بایست مسواک زدن و استفاده روزانه از نخ دندان را در اولویت برنامه های خود قرار دهید. همواره به یاد داشته باشید که هرچه محیط دهان و فضای بین دندان های شما پاکیزه تر باشد، به نسبت طول عمر، کیفیت و کارایی ایمپلنت های کاشت شده نیز افزایش خواهد یافت.

دریافت نوبت آنلاین

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

*
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.