ترمیم و زیبایی دندان

امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی روش های ترمیم و زیبایی دندان بسیار متنوع شده‌ اند و متخصص دندانپزشک شما می ‌تواند با استفاده از روش ‌های مختلف یک لبخند زیبا به شما هدیه کند.

beauty

انواع روش زیبایی دندان

 • سفید کردن و بلیچینگ دندان
  بلیچینگ دندان از جمله حرفه ای ترین خدمات و درمان های زیبایی دندانپزشکی است، که به کمک آن رنگدانه ‌های غیرطبیعی که بر روی سطح دندان ها چسبیده ‌اند را از بین می ‌برند. این شیوه درمانی می ‌تواند تمام لکه ها و رنگ های ایجاد شده بر روی دندان های طبیعی را پاک کند
 • لمینیت سرامیکی
  لمینت سرامیکی یا پرسلن ونیر یک ماده بسیار نازک همرنگ دندان است که به عنوان روکش با باند رزینی روی دندان‌ها چسبانده می‌شود. این ماده را ابتدا در لابراتوار از جنس سرامیک می‌سازند سپس دندانپزشک متخصص مراحل نصب آن را روی دندان انجام می‌دهد. لمینت سرامیکی با ضخامت حدود نیم میلی‌متر و حداقل تراش روی دندان آماده می‌شود و استحکام بسیار زیادی دارد.
 • کامپوزیت ونیر
  ونیر کامپوزیت لایه ای از جنس رزین، همرنگ دندان طبیعی و با استحکام بالا است که به منظور ترمیم موضعی، زیبایی ظاهری و تغییر رنگ دندان روی آن قرار می گیرد. به عبارت دیگر ونیر کامپوزیت یک ماده خمیری است که دندانپزشک آن را روی دندان قرار داده و شکل می دهد و با استفاده از تابش اشعه یو وی آن را سخت و محکم می سازد.
 • ایمپلنت
  ایمپلنت مجموع قطعاتی است که با جراحی داخل فک ثابت می‌شوند روی آن دندان مصنوعی قرار می‌گیرد و در نهایت ظاهری مشابه با دندان طبیعی پیدا می‌کند. به‌طور کلی برای گذاشتن ایمپلنت دندان چندین مرحله باید انجام شود تا قطعات تشکیل دهنده در کنار یکدیگر قرار گیرند و بیمار بتواند به جای دندان طبیعی از آن استفاده کند.
 • روکش دندان
  دندان‌ها همیشه در معرض آسیب‌هایی همچون پوسیدگی، شکستگی یا افزایش سن همگی از جمله عواملی هستند که باعث آسیب‌دیدن دندان‌ها می‌شوند. برای دندان‌هایی که دیگر قابل ترمیم نیستند یا میزان پوسیدگی دندان به‌حدی زیاد است که دیگر قابل پرکردن نباشد، باید از کراون دندان استفاده شود. این روکش‌ها که قاب دندان، کراون یا دنتال کپ هم نامیده می‌شوند عملا نوعی پروتز دندانی هستند که جایگزین تاج صدمه‌ دیده دندان می‌شوند و مثل کلاهک کل دندان را پوشانده و زیبایی ظاهری و استحکام دندان‌های خراب را بازمی‌گرداند.
ترمیم و زیبایی دندان
ترمیم و زیبایی دندان

مزایای ترمیم و زیبایی

خدمات ترمیم و زیبایی مزایای بسیار زیادی برای افراد دارد. از جمله بهبود عملکرد جوییدن غذا، بازگشت سلامت دهان و دندان، از بین بردن درد دندان، بهبود بخشیدن ظاهر دندان، کاهش خطر مشکلات دندانی در آینده افزایش اعتماد و لبخند زیبا و … است.

مراقبت‌های پس از ترمیم و زیبایی دندان

برای اینکه از نتایج مطلوب ترمیم و زیبایی دندان برخوردار شوید به مراقبت‌های پس از درمان باید اهمیت ویژه ای بدهید. مراقبت های پس از درمان شامل بهداشت دهان منظم و مراجعات دوره‌ای به دندانپزشک می‌باشد. با رعایت مراقبت‌های پس از ترمیم، می‌توانید با جلوگیری از عفونت‌ها، حفظ بهداشت دهان و ارتقاء کیفیت ترمیم‌های انجام شده، از دندان‌های سالم و زیبا خود لذت ببرید.

ترمیم و زیبایی دندان

دریافت نوبت آنلاین

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

*